Baráž o ČML

O prvním říjnovém víkendu se v Domažlicích konala Baráž o Českomoravskou ligu. Pelikáni tuto soutěž hráli naposledy před sedmi lety. Nynější pozvánka na baráž byla spíše vítanými dalšími zápasy pro získání zkušeností pro mladý tým jehož věkový průměr je pouze 19 let. „Na postup do vyšší soutěže je ještě brzy, a i kdybychom postoupili, tak by to pro nás bylo spíše utrpení,“ řekl kouč Pelikánů Jiří Foitl st.

Většina týmu odjela do Domažlic už v pátek vzhledem k časové náročnosti dopravy na druhou stranu republiky. První zápas měli Pelikáni naplánnovaný na 12:30 proti asi nejslabšímu týmu baráže Patriots Liberec. Pelikáni dokázáli, že jsou lepším týmem než celek z Liberce. Také většinu zápasu vedli, ovšem v poslední směně udělali tolik errorů (chyba v poli), že nakonec se slabším soupeřem prohráli 10:11. Za zmínku stojí výkon nadhazovače Adama Gartšíka, který za 6 odházených směn povolil pouze jedno BB (base on balls – meta zdarma). Na pálce se skvělým výkonem předvedl Tomáš Vykoukal, který za 3 AB (start na pálce) odpálil 3 H (hit – dobrý odpal).

Po velmi krátké pauze nastoupili proti podstatně silnějšímu soupeři ze Spáleného Poříčí. I proti tomuto  soupeři by Pelikáni dokázali uhrát dobrý výsledek, ale frustrace z prohraného utkání a částečně i únava zapříčinila prohru 3:17. Světlým momentem byl první hit nováčka Lukáše Doupovce, kterému se povedlo propálit vnitřní pole mezi 1. a 2. metou.

V neděli čekal Pelikány poslední a určitě nejtěžší soupeř baráže – Wolfs Domažlice. Tento tým hrál v letošním roce ČML a také se ji snažili udržet. Pelikáni nechali sobotní prohry za sebou a podali velmi dobrý výkon a odešli s přijatelným výsledkem 4:12. V tomto zápase se příliš nedařilo starším a zkušenějším hráčům, naopak mladí a relativně nezkušení hráči mile překvapili jako Michal Posolda se dvěma a Mates Čiháček s jedním hitem. Podobným překvapením byl výkon Ondřeje Vykoukala na nadhazovacím kopci, který za 5 IP (odházené směny) zaznamenal 5 K (strikeout) a pouze 2 BB.

„Jediná prohra mě mrzí (Liberec – pozn.), ale za tento víkend jsme vyzkoušeli pár situací a hráčů a jsem rád, že jsme si mohli tuto soutěž zahrát,“ řekl manažer týmu Lubomír Vykoukal.

Tímto baseballová sezona končí a Pelikáni přesunou své tréninky do haly, na pár týdnů si od baseballu odpočinou a poté začnou trénovat, aby si baráž mohli zahrát znovu příští rok.

Baráž ČML

5 Photos