Middle of season

O víkendu 15. a 16. srpna se v Bučovicích uskutečnil baseballový turnaj mužú. Pelikáni do svého nově zrekonstruovaného areálu na školách pozvali týmy Hrochú Brno, Cobblers Zlín a Hulleros de la Habana Praha. Pražský tým bohužel svoji účast těsně před turnajem zrušil.

Vzhledem k extrémním teplotám byly zápasy zkráceny z púvodních devíti směn na sedm. I tak strávili hráči na hřišti více než 3 hodiny v každém zápase.

Turnaj začal duelem domácích Pelikánú proti Cobblers. Pelikáni hned od začátku soupeře zatlačili do defenzivy a vybudovali si dostatečný náskok. Potom vlivem horka a ukolébáni náskokem soupeři dovolili několik doběhú. V závěru po zásahu trenéra J. Foitla se tým probral a dovedl zápas k očekávanému vítěznému konci.

Pelikans – Cobblers 15:8

Na nadhozu se postupně vystřídali A. Gartšík a O. Vykoukal

Nejúspěšnějšími pálkaři potom byli Tomáš Vykoukal a Marek Posolda.

 

Po krátké pauze Pelikáni nastoupili proti silnému týmu Hroši Brno. Odpočinutí Hroši sice na začátku získali náskok, Pelikáni ale v 3. směně zabrali a obrátili stav ve svúj prospěch. Hrál se kvalitní baseball a hra byla vyrovnaná. Nakonec zkušenější a dlužno říci tentokrát i šťastnější Hroši v divácky nejzajímavějším zápase turnaje vyhráli 8:7.

Na nadhozu předvedli stabilně kvalitní výkon Tomáš Vykoukal, se kterým perfektně spolupracoval catcher Jakub Kubečka. Ten podal v obou zápase nadstandardní výkon, i když chytač není jeho stabilní post. Na pálce vynikli J. Foitl Jr., Marek Posolda a O. Vykoukal.

Posledním sobotním zápasem byl duel Cobblers – Hroši. Cobblesrs, i když posílení o některé hráče bratislavských Fighting Flies, nebyli pro Hrochy žádnou překážkou a zápas skončil 5:20 pro Hrochy.

 

V turnajových zápasech se postupně na hřišti představili téměř všichni hráči Pelikánú – stabilní opory ale i nováčci a hráči, kteří se k baseballu vrátili po několika letech. Ti divákúm i trenérovi ukázali, že hru, se kterou začínali v šesti letech nezapomněli. Zvláště sourozenci Posoldovi předvedli několik pěkných zákrokú a byli úspěšní i na pálce.

Vzhledem k menšímu počtu účastníkú byl turnaj zkrácen a hned v sobotu byly vyhlášeny výsedky.

Pořadí bylo stejné jako v prvním ročníku – 1. Hroši Brno, 2. Pelikans Bučovice, 3. Cobblers Zlín.

Všechny týmy dostali krásné vyřezávané poháry a upomínkové předměty.

Po zápase týmy společně zhodnotili celý den a shodli se na tom, že se už se těší na příští rok. Organizátoři by rádi pozvali také Bratislavské Fighting Flies, kteří by ještě pozvedli úroveň turnaje.

Na neděli byl naplánován exhibiční zápas Pelikánú s Hrochy. Tyto týmy mají v poslední době velmi dobré vztahy a někteří naši hráči za Hrochy úspěšně nastupovali v celostátní lize do 21 let.

Vzhledem k náročnému předchozímu dnu se zápas odehrával v exhibičním tempu. I tak byly na hřišti vidět pěkné baseballové situace a zákroky. Pelikáni sice prohráli, ale během zápasu měl trenér možnost vystřídat všechny hráče na rúzných postech a udělat si tak obrázek o výkonnosti každého.

Vedení týmu tak po turnaji ví, že mají z čeho vybírat pro podzimní část soutěže. V té budou Pelikáni hrát se silným soupeřem – Olympií Blansko o konečné páté místo v Jihomoravském krajském přeboru.

Na závěr je třeba poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celého turnaje a popřát této akci vše nejlepší do dalšího ročníku.

 

Soupiska Pelikánú

Marian Zuziak, Martin Barák – na turnaji v roli rozhodčích

O. Cirok (zadní pole), M. Čiháček (zadní pole), J. Foitl Jr. (zadní pole), A. Gartšík (nadhoz, 2. meta), J.Hegedus (catcher), M.Horák (zadní pole), I. Krbušek (3. meta), L.Krejčí (nadhoz, 2. meta), A.Kubečka (spojka, 1. meta), J.Kubečka (catcher, nadhoz), Marek Posolda (1. meta), Michal. Posolda (3. meta), D.Šmehlík (zadní pole), O.Vykoukal (nadhoz, 2. meta), T. Vykoukal (nadhoz, spojka).

Realizační tým Jiří Foitl St. Trenér, Josef Sokola asistent trenéra, Lubomír Vykoukal manažer týmu.