Pelikáni na mezinárodním turnaji

V neděli 27. září se Pelikáni vydali do Bratislavy na turnaj, na kterém byli jedinými zástupci jižní Moravy. Postavili se zde týmům Brickfield Bratislava a Outman Skalica. Turnaj se hrál pouze na 7 směn.

Do Bratislavy dojelo 14 rozespalých Pelikánů a shlédli zápas mezi Skalicou a domácími Fighting Flies. Skalica i z role outsidera dokázala velmi potrápit domácí tým, který i přesto zvítězil a zajistil si účast ve finále.

Poté už nastoupili Pelikáni proti Brickfield Bratislava, vítězi Slovenské extraligy. Naši hráči povolili soupeři v druhé směně, ale bohužel i ve třetí a čtvrté směně po jednom bodu. Sami dali pouze dva body až ve čtvrté směně. Slušný začátek páté směny však zastavil nesprávný výrok rozhodčího a tak Pelikáni prohráli 3:2. Tímto se dostali pouze do zápasu o třetí místo proti Skalici.

Tento zápas začínal po půlhodině odpočinku a Pelikáni vedli hned od první směny po bodu Marka Posoldy, kterého na domácí metu dostal Jakub Kubečka. Skalica ovšem zabrala a ve druhé a čtvrté směně přidala po jednom bodu a otočila vývoj zápasu. Naštěstí v dohrávce čtvrté směny Libor Krejčí stáhl pro bod Jiřího Foitla a poté doběhl po hitu Matouše Čiháčka. Zápas nakonec ukončil svým třetím strikeoutem Ondřej Vykoukal v páté směně a Pelikáni tedy skončili na turnaji na třetím místě.

Konečné pořadí:

  1. Brickfield Bratislava
  2. Fighting Flies Bratislava
  3. Pelikans Bučovice
  4. Outman Skalica

Příští víkend, tedy 2. – 4. října, pojedou Pelikáni do Domažlic na baráž o ČML (Českomoravská liga), což je druhá nejvyšší soutěž v ČR.